Pompy ciepła

Pompy ciepła są wygodnym, energooszczędnym, stabilnym w kosztach sposobem ogrzewania nieszkodliwym dla środowiska naturalnego. Dzięki nim możemy ogrzewać małe domki jak i budynki wielkopowierzchniowe. Ich największą zaletą jest stały niski koszt eksploatacji na tle ciągle rosnących cen innych źródeł ciepła (olej, gaz ziemny, propan, węgiel, drewno).

Pompę ciepła można zaopatrzyć w energię cieplną na trzy sposoby, czerpiąc ciepło z energii słonecznej zmagazynowanej w: powietrzu, gruncie, wodzie gruntowej.

Ciepło pobrane z wykorzystywanego źródła ciepła – powietrza, gruntu (medium przenoszącym jest w tym wypadku solanka) lub wody – pompa ciepła przekazuje za pomocą wymiennika ciepła do systemu grzewczego, np. do instalacji podłogowej.Jako medium grzewcze wykorzystuje się wodę. Dlatego też mówi się o pompach ciepła powietrze/woda, solanka/woda i woda/woda.

Pompy ciepła powietrze/woda ustawienie zewnętrzne

Pompa ciepła tego typu wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu. Teoretycznie można odzyskać ciepło z powietrza do temperatury zera absolutnego, czyli -273°C.

Pompy powietrzne wymagają minimalnej powierzchni wewnątrz budynku i są łatwe w instalacji. Taka inwestycja nie wymaga prac ziemnych, co pozwala na zmniejszenie kosztów. Pompy tego typu świetnie nadają się np. do obiektów z basenem letnim lub sezonowo zwiększonym zapotrzebowaniem na C.W.U.

2.gifDo ogrzewania i przygotowywania c.w.u. Pompy powietrze/woda do ustawienia zewnętrznego można zastosować w prawie każdym przypadku. Zakres oferowanych mocy: od 6,9 do 31 kW. Gdy niepotrzebna jest temperatura na zasilaniu wyższa niż 60°C, pompy te można stosować również w modernizowanych budynkach.

Pompy ciepła glikol / woda

Pompa ciepła tego typu odbiera ciepło zgromadzone w ziemi. W szczycie okresu grzewczego temperatura gruntu na głębokości kolektora wynosi 3-5°C a w przypadku sond pionowych jest jeszcze wyższa.

Pompy glikolowe, ze względu na stałość temperatury dolnego źródła dają możliwości przewidywania kosztów eksploatacyjnych przez cały rok. Dodatkowo urządzenia te mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, co w okresie letnim zapewnia duży komfort. Możliwa jest rozbudowa systemu hydraulicznego i wyposażenie w dodatkowy bufor chłodu (dla trybu aktywnego chłodzenia).

0.gifDo ogrzewania i przygotowywania c.w.u., opcjonalnie także do chłodzenia. Centrala cieplna oparta jest na pompie ciepła glikol/woda.
W zależności od wielkości budynku można wybrać urządzenie o mocy 6 kW, 8 kW lub 10 kW.
W urządzeniu jest zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 200 litrów. Możliwa do uzyskania na zasilaniu temperatura do 65 °C.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie łatwego w obsłudze, wyjmowalnego modułu pompy ciepła. Wewnątrz modułu znajduje się kompletny obieg chłodniczy ze sprężarką i pompą obiegową dolnego źródła. Dzięki takiej budowie centrala cieplna jest jeszcze lepiej wyciszona i należy do najcichszych pomp ciepła dostępnych na rynku.

Pompy ciepła woda / woda

Pompa ciepła tego typu wykorzystuje ciepło wody gruntowej, której temperatura wynosi od 7°C do nawet 12°C. Dzięki wysokiej temperaturze dolnego źródła ciepła, pompy woda/woda należą do tych o największej sprawności.

Tego tego typu pompy mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, a przy odpowiedniej rozbudowie hydraulicznej – również aktywne, co przy właściwie dobranym górnym źródle ciepła z powodzeniem zastępuje klimatyzację.

C_440.gifWysokowydajne pompy ciepła woda/woda ze specjalnym wymiennikiem, do zastosowania w większych budynkach mieszkalnych, biurowych lub przemysłowych.
W razie potrzeby można ustawić obok siebie kilka pomp tej serii, osiągając moc do ok. 430 kW.
Dostosowane do maksymalnej temperatury zasilania do +60 °C oraz minimalnej temperatury wody gruntowej do +7 °C.

 

Jeżeli chcą Państwo dokładniej zapoznać się z ofertą naszych pomp ciepła,
serdecznie zapraszamy do Kontaktu

Nasi Partnerzy:

MMDOMY Henbud pliki/Hydraulik-kaszuby/Partnerzy/jarbu.jpg

Copyright © 2013
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: r4y.pl